Можливості Symptomme

Що турбує сучасного пацієнта

Реальні турботи пацієнта сьогодні:

Найбільшими проблеми, перепонами у сучасній медицині для пацієнтів можна вважати наступні:

 • знайти лікаря не складно, важко обрати «свого», який вдовольнить за всіма вимогами, незалежно від їх кількості ті якості
 • відсутність першої короткої онлайн консультації
 • відсутність або непрофесійність ведення онлайн профілю лікаря (провокує зниження рівня довіри)
 • безпека понад усе – особливо в умовах пандемії. Більшість пацієнтів воліють уникати відвідувань лікарень, та бажають отримувати онлайн консультації
 • відсутність достатньої уваги від лікуючого лікаря.

Вирішення всіх перерахованих проблем призведе до підвищення рівня довіри до лікаря з боку пацієнтів, та підвищення записів на реальні консультації.

Шлях, який проходить пацієнт до лікаря сьогодні:

На етапі пошуку та запису до лікаря, кожен пацієнт проходить через певну кількість труднощів як морального так і організаційного характеру. Насамперед, нерозуміння причин і природи розладів здоровя призводять до затримки запису на прийом. Окрім цього, стримуючим фактором стає ступінь недовіри до незнайомого лікаря, а також можливий невдалий досвід попереднього спілкування с медичними працівниками, які або не вирішили проблему, або зробили це недостатньо швидко/якісно/дешево/чуйно.

Після того, як рішення про запис було прийнято, розпочинається наступний етап, а саме зустріч з лікарем. Тут потрібно наголосити на таких підступах, як:

 • перше негативне враження, яке обов’язково наздожене пацієнта – це затримка в часі. Черги або занадто довгий розбір попередніх записів зіпсують настрій ще до зустрічі з лікарем
 • відвідування лікарні, специфічна атмосфера та навіть запахи спричиняють не аби який стрес
 • думка «краще б цієї зустрічі не було» або «яким стане підсумок огляду?» додає знервованості та занепокоєння.

На етапі лікування відбувається наступне:

 • на зниження лояльності до лікаря впливає не лише результат зустрічі, але й необхідність оплати цієї неприємності
 • відповіді на запитання та уточнення припису скоріше за все доведеться робити у Viber
 • пацієнти бувають різні, особливо вразливі чи занадто доброзичливі будуть вимагати постійної уваги, турбуючи лікаря у месенджерах.

Необхідно також зауважити на тому, що залишилось поза увагою на протязі трьох етапів. На протязі часу від усвідомлення необхідності відвідування лікаря до початку лікування кожен пацієнт вимушений перебувати у стані постійного стресу. Окрім цього, високий рівень сервісного обслуговування та процесу лікування, пацієнт має змогу отримати лише тоді. коли вже потрапив до лікарні, але не на шляху до неї. Таким чином, можемо зробити висновок, що сам на сам зі своєю хворобою та думками, людина залишається занадто довгий час.

В протиставлення шляху, який проходить пацієнт сьогодні, ми наведемо шлях, який він має проходити у сучасному світі.

На етапі пошуку та запису на прийом до лікаря – пацієнт знаходить свою хворобу на Symptomme порталі та відповідного лікаря, який допоможе одужати. Онлайн запис на першу консультацію спрощує усвідомлення необхідності допомоги. Додатково до цього, перша онлайн консультація значно дешевша, адже не потребує значних часових витрат ні з боку лікаря, ні з боку пацієнта.

На етапі проведення онлайн консультації:

 • відмічається значний спокій пацієнта, адже питання часу та значних фінансових затрат вже не актуальні
 • приходить краще розуміння того, чому і навіщо потрібна традиційна консультація (пояснення та перші підсумки від лікаря чіткі та прості)
 • оплата традиційної консультації повністю виправдана, адже пацієнт розуміє кому та за які послуги конкретно має заплатити певну суму коштів.

Прийшовши до лікаря на особисту зустріч, пацієнт вже не зважає на черги або інші причини затримки часу, адже має чітке розуміння причин чому він тут та які нагальні питання має вирішити з лікарем. Окрім цього, перше знайомство з лікарем вже відбулося, враження від спілкування складено, а отже стресу від розмови з незнайомим спеціалістом не буде. Підвищення рівня відповідальності та результативності лікування відбувається завдяки тому, що пацієнт зібраний, готовий до конструктивного діалогу та сприйняття інформації.

Лікування та супровід хвороби:

 • всі необхідні рекомендації знаходяться у сматрфоні, у додатку Symptomme
 • Viber та інші мессенджери втрачають свою актуальність
 • пацієнт відчуває впевненість та спокій, адже чітко розуміє: лікар відстежує перебіг хвороби та тримає руку на пульсі його стану.

Що ще потрібно врахувати в цьому алгоритмі: природній потяг сучасної людини починати шукати свої симптоми у гулі. Як тільки пацієнт знайшов свою хворобу на порталі Symptomme та відкрив профіль лікаря, розпочинається процес надання послуги.

Актуальним та відкритим залишається питання оплати. Цей момент ми передбачили та пропонуємо ознайомитися з механізмом на віртуально-реальному прикладі.