Онкологія

Рак молочної залози

Рак молочної залози

Клінічний випадок

До мамолога звернулася пацієнтка на профілактичну консультацію. Жінці 58 років, і вона прекрасно себе почувала. Останній раз мамографічне обстеження проводилося  18 років тому.

Об’єктивно: виявлено симптоми умбілікації та “площинки”. При пальпації в нижньо-зовнішньому квадранті лівої молочної залози виявляється ущільнення до 3 см, яке знаходиться окремо від м’язової тканини. 

Об'єктивний огляд рак молочної залози       Об'єктивний огляд рак молочної залози

УЗД підтверджує наявність новоутворення розміром 2,5 см. Подальші дослідження показують, що в області новоутворення посилений кровотік (інтранодулярний), контури розмиті. 

УЗД рак молочної залози          УЗД рак молочної залози

При мамографічному дослідженні новоутворення класифікується як  BI-RADS-5. Тобто таке, яке характерне для раку. Паралельний результат трепанобіопсії підтверджує діагноз – РМЖ.

Імуногістохімічна діагностика: ER+, PR+.

Додатково було проведено КТ з в/в контрастуванням грудної, черевної області та області малого тазу. Томографія показала безпосередньо рак молочної залози з метастатичним ураженням лімфатичних вузлів і матки.

У лікуванні пацієнток із РМЖ застосовуються усі відомі в онкології методи: хірургічний, променевий, та різні їх комбінації у поєднанні з гормональною, хіміотерапією та іншими лікувальними засобами.

Вибір тактики лікування раку молочної залози залежить передусім від поширеності процесу з урахуванням анатомічної форми росту, гістологічного варіанту, наявності у пацієнта супутньої патології та ін. 

Коммунікація з пацієнтом через сервіс Symptomme:

 

Джерела:

  1. ⚕ Клінічний випадок: рак молочних залоз – PULSE
  2. Наказ МОЗ України від 30.06.2015 р. № 396 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози».
  3. Breast Cancer – Gynecology and Obstetrics – MSD Manual Professional Edition (msdmanuals.com)